sobota, 9 lutego 2013

Odstresowujące ćwiczenie oddechowe

Witajcie !
Mam nadzieję, że dzień minął Wam spokojnie... Bez zbędnych stresów, nerwów czy napieć. Jeśli tak, to super , jeśli nie to dla zestresowanych przygotowałam dzisiaj zestaw prostego ćwiczenia oddechowego , który Was bardzo wyciszy, uspokoi rozbiegane mysli, wprowadzi równowagę             i harmonię w systemie. To ćwiczenie wzmocni Wasz system nerwowy , dotleni i poprawi Wam się oddychanie. Każde wykonanie będę dokładnie opisywać i posługiwać się ilustracjami, aby było Wam łatwiej:) Ok, zaczynamy.
Wybierz sobie spokojne i zaciszne miejsce w domu, takie, do którego nie wpadną po 5 minutach rozkrzyczane dzieci z psem :) Dobrze jest 10 minut wcześniej przewietrzyć pomieszczenie , lub jeśli nie jest zimno to zwyczajnie uchylić okno. Możesz włączyć muzykę, która Cię relaksuje i uspokaja. Fajnie jest wykonywać to ćwiczenie przy zapalonej świeczce. Usiądź w pozycji siedzącej , tak , aby kręgosłup był wyprostowany. Najlepsza pozycja do tego nazywa się SUKHASANA , obrazek poniżej.Albo zwyczajnie, jeśli nie lubisz tak siedzieć, usiądź na krześle, tylko pamiętaj o wyprostowanym kręgosłupie. Weź 5 głębokich i długich oddechów przez nos. Teraz prawym kciukiem delikatnie zamknij prawe nozdrze, obrazek poniżej:

Zrób przez lewa dziurkę wdech, powoli licząc w myślach do 4. Następnie zatkaj palcem lewą dziurkę ( czyli tą, która wciągałeś/aś powietrze) , wstrzymaj oddech, licząc w myślach do 4, obrazek poniżej :


Następnie odetkaj prawą i wypuść nią powietrze, powoli licząc w myślach do 4, obrazek poniżej :

Teraz przy otwartej prawej dziurce wciągamy powietrze prawym nozdrzem,  ( lewe zamknięte palcem ) powoli licząc w myślach do 4, zatykamy prawe , wstrzymujemy powietrze ponownie licząc do 4, obrazek poniżej : i wypuszczamy lewa dziurka również licząc do 4, jak poniżej :


 Teraz ponownie wdech lewą dziurką i powtarzamy cały cykl pięć razy. To ćwiczenie można wykonywać codziennie i z każdym dniem zwiększając sekundy, aż dojdzie się do 12:) Ale pamiętajcie, zaczynamy od 4!

 Miłej i spokojnej nocy :)

Wasza N.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...