środa, 12 czerwca 2013

ZASTOSOWANIE OCTU JABŁKOWEGO

Dzień dobry:)
Mam nadzieje, że u Was wszystko w porządku, jesteście szczęśliwi, pełni energii do życia i zdrowi:) Kiedyś obiecałam Wam, że przy okazji podam Wam kilka zastosowań   OCTU JABŁKOWEGO na różne dolegliwości. Na temat octu jabłkowego pisałam wcześniej tutaj:

http://aumjoga.blogspot.co.uk/2013/02/jedz-pij-chudnij.htmlOto kilka z tych zastosowań :GORĄCZKA :

Gorączka to nic innego jak reakcja obronna organizmu na infekcję. Zwiększona temperatura ciała zabija wirusy i pobudza system odpornościowy do bardziej wytężonej pracy. Jeśli natomiast jest za wysoka można ją obniżyć zimnymi okładami łydek lub "skarpetami w occie" :)
- Okłady nasączamy rozcieńczonym octem jabłkowym. Woda powinna mieć od 10-20 stopni C, w zależności od wrażliwości na temperaturę. Następnie okłady należy lekko wycisnąć i owinąć nim łydki. Nie ma żadnych zastrzeżeń, aby okłady pozostawały na skórze przez kilka godzin.
- Bawełniane skarpety zanurzamy w rozcieńczonym occie jabłkowym, następnie wyciskamy je i zakłądamy na stopy. Owijamy ręcznikiem lub zakładamy drugie, suche i grubsze skarpety. Przy silnej gorączce należy użyć czystego, nie rozcieńczonego octu jabłkowego.

GRZYBICA STÓP:

Bardzo wiele osób boryka się z tym wstydliwym problemem. Jest na to sposób z użyciem octu jabłkowego, ale kurację tą należy stosować regularnie i trwać powinna co najmniej przez 6 tygodni.
Chore miejsca należy kilka razy dziennie oraz przed snem nacierać czystym octem jabłkowym lub mieszanką octu z czosnkiem. Zwyczajnie kilka łyżek octu z 2-3 ząbkami czosnku zagnieść, czy zmielić , odcedzić i taki płyn wcierać.

KURZAJKI:

Kurzajki to z reguły zmiany skórne o niezłośliwym przebiegu, powstające w skutek oddziaływania wirusów. Za pomocą octu jabłkowego można je zlikwidować szybko i skutecznie.
- W 4 łyżkach stołowych octu jabłkowego rozpuszczamy 1 łyżkę stołową soli kuchennej. Roztworem tym oklepujemy kurzajki kilka razy dziennie.
- Liście nagietka zalewamy nie rozcieńczonym octem jabłkowym i odstawiamy w szczelnie zamkniętym naczyniu na tydzień. Po odcedzeniu, płynem tym smarujemy kurzajki kilka razy dziennie.

NADERWANE MIĘŚNIE:

Na naderwanie mięśni skutecznie działa ocet jabłkowy, jednak wcześniej trzeba jednocześnie stwierdzić, że jest to faktycznie naderwanie , a nie pęknięcie włókien mięśniowych.
- Ręczniczek lub dość dużą chustę nasączamy nie rozcieńczonym octem jabłkowym. Po wyciśnięciu posypujemy pieprzem CAYENNE, przykładamy do bolącego miejsca i owijamy suchym ręcznikiem. Po 5 minutach zabieg powtarzamy.
- Można również wziąć ciepłą kąpiel z dodatkiem 1-2 szklanek octu jabłkowego. Pod wodą lekko masujemy bolące miejsce.

TRĄDZIK:

Trądzik jest chorobą skórną , niekiedy zapalną, charakteryzującą się nadmierną produkcją łoju. Pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania, na skutek zmian hormonalnych, jednak jego przebieg pogarsza nieprawidłowe odżywianie się, niedoczynność jelit, zaburzenia przemiany materii i problemy psychiczne. Ocet jabłkowy, stosowany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie oczyszcza skórę i hamuje zapalenia.
- Przed każdym posiłkiem pijemy szklankę wody z 2 łyżeczkami octu jabłkowego.
- W ramach pielęgnacji twarzy stosujemy kąpiele parowe: na 1 litr wrzątku wrzucamy kwiaty rumianku i dolewamy 4 łyżki stołowe octu jabłkowego. Okrytą ręcznikiem głowę trzymamy przez 10 minut nad parującym płynem.

Podałam Wam dzisiaj zaledwie kilka zastosowań octu jabłkowego. W swoich notatkach mam jeszcze tego troszkę :) Jednak nie będę pisać o wszystkich. Jeśli macie jakieś pytania, odnośnie dolegliwości, które Wam dokuczają napiszcie do mnie, może znajdzie się na nie sposób:) Jednak należy pamiętać, iż mimo całej swej wszechstronności ocet jabłkowy nie może zastąpić jednego - lekarza.
 Mam nadzieję, że może chociaż troszkę byłam dzisiaj pomocna. Trzymajcie się zdrowo:)

Wasza N.


1 komentarz:

  1. Borykałam się z kurzajkami ok. roku. Zaczęło się od jednej na stopie. Na koniec miałam ich kilkanaście na stopie oraz 2 na dłoni. Nie pomogły domowe sposoby, cudowne specyfiki z apteki ani kilkakrotne zamrażanie u dermatologa. Kurzajek pozbyłam się jedynie lekiem WARTIX.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...